Poradniki


Na tej podstronie zebrano najważniejszą, aktualną dokumentację dotyczącą symulatora MaSzyna. Ponieważ kluczowym miejscem rozwoju projektu jest forum eu07.pl/forum, to nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza dla początkującego użytkownika, doszukanie się odpowiednich opisów i przewodników.

Dzięki wielu osobom, na forum oraz na prywatnych stronach, powstały poradniki dotyczące różnych zagadnień. Przykładowo są to zaawansowane tutoriale tworzenia scenerii, modeli czy opisy uruchamiania i sterowania pojazdami kolejowymi. Poniższa tabela zawiera krótką charakterystykę dokumentacji, odsyłacz do niej oraz jej autora. Kolejność przypadkowa. Poradniki oznaczone !!! są autorstwa Benka.
O czym Scenery.doc - jeden z pierwszych dokumentów na temat technicznych aspektów symulatora. Opisuje poszczególne elemeny trasy. Porusza także pobieżnie tematykę zdarzeń (eventów). Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
www.marcinc.rail.pl
Autor Marcin Woźniak. Komentarze i poprawki Maciej Czapkiewicz
O czym Lista komend do sterowania AI. W oparciu o istniejące, wcześniejsze wersje. Opis dostosowany do najnowszych wersji EXE. Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
rainsted.com/pl
Autor Ra
O czym Readme.html, czyli niezbędne minimum. Podstawowe informacje związane ze sterowaniem pojazdami, zmianą pogody, ustawieniem nowych składów, klawiszologią, itp. Opis dostosowany do najnowszej wersji symulatora MaSzyna, zawarty także w Paczce Całościowej. Poradnik dla osób początkujących.
Link
eu07.pl/dokumentacja
Autor libertyn89
O czym Najnowszy opis tworzenia scenerii w programie 3ds Max. Zawiera dużą ilość screenów pomagających w zrozumieniu danych zagadnień. Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
eu07.pl/forum
Autor macius5991
O czym Opis wykonania niektórych elementów scenerii w programie 3ds Max. Przewodnik jest dość lakoniczny, ale dobrze uzupełniają go chmurki na screenach ze wskazaniem konkretnych pól w programie 3ds Max. Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
eu07.pl/forum
Autor bohunIC
O czym Temat, w którym autor wątku poszukiwał odpowiedzi na różne kwestie związane z modelowaniem w programie 3ds Max. Temat rozrósł się znacząco przez co zagadnienia są rozsiane po całym wątku. Znajdują się w nim jednak wartościowe wskazówki. Przeznaczony dla osób zaawansowanych i cierpliwych.
Link
eu07.pl/forum
Autor Temat zapoczątkowany przez usera Benek
O czym Kurs e-mailowy dotyczący nauki tworzenia scenerii za pomocą edytora zawartego w Rainsted. Poszczególne lekcje są przysyłane na adres elektroniczny. Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
rainsted.com
Autor Ra
O czym Temat przedstawiający opis wykonania zdjęć infrastruktury na tekstury. Poradnik dla osób początkujących.
Link
eu07.pl/forum
Autor WSK
O czym Temat przedstawiający opis wykonania zdjęć pojazdów kolejowych na tekstury, w szczególności fotografowanie samej kabiny. Poradnik dla osób początkujących.
Link
eu07.pl/forum
Autor szogun
O czym Prywatna strona www opisująca naukę tworzenia modeli w 3ds Max. Bardzo dobry przewodnik. Poradnik dla osób początkujących.
Link
sigman.kolej.org.pl
Autor Sigman
O czym Opis korzystania z podstawowych funkcji programu GoldWave - narzędzia przydatnego do tworzenia nagrań używanych w scenariuszach. Dostępny na prywatnej stronie www. Poradnik dla osób początkujących.
Link
benek.cinnamon.i8p.eu
Autor !!! Benek
O czym Dokument podpisany jako Zaawansowany tutorial tworzenia tras do symulatora "Maszyna EU07-424". Tak naprawdę treść jest skupiona na zdarzeniach i semaforach co czyni go bardziej użytecznym dla scenarzystów niż trasopisarzy. Poradnik dla osób zaawansowanych.
Link
eu07.pl/forum
Autor Wasyl
O czym Program do tworzenia misji bez potrzeby wgłębiania się w składnię zdarzeń (eventów). Po wypełnieniu odpowiednich pól tworzą się gotowe pliki z kodem, który interpretuje EXE. Narzędzie zawiera obszerną dokumentację w postaci pliku pdf. Przeznaczony dla osób początkujących.
Link
kolej.cba.pl
Autor SKP